ChatGPT, czy można dzięki niemu wykonywać zlecenia jako copywriter?

Sztuczna inteligencja coraz bardziej wkracza w różne dziedziny życia, czasami ułatwiając wiele zadań, a czasami wzbudzając niepokój, czy nie zastąpi człowieka i czy nie zabierze mu źródła dochodu.

Czym jest ChatGPT?

Wyjaśniając najprościej, jest to sztuczna inteligencja, która daje ludziom wiele możliwości i potrafi wykonać wiele czynności za nich. Wystarczy wpisać, co ma wykonać i jeśli chatGPT będzie potrafił to zrobić, to wykona powierzone zadanie. Jedną z rzeczy, o którą można go poprosić, jest napisanie artykułów na różne tematy.

Czy dzięki niemu można wykonywać zlecenia związane z pisaniem?

Jak najbardziej umożliwia on wykonywanie zleceń jako copywriter, jednak trzeba podkreślić, że nie jest jeszcze doskonały i trzeba napisany tekst poprawić, ponieważ mogą się tam znajdować błędy i logiczne i stylistyczne. Jest on wystarczająco dobry, aby wykonać niskiej, czy średniej jakości zlecenia, jednak do zleceń wysokiej jakości jest raczej używany jako pomoc i inspiracja. Oddanie czystego zlecenia bez korekty raczej nie zostanie przyjęte. Jednak mimo wszystko pozwoli on dorobić na copywritingu, dzięki zleceniom niskiej jakości i przy korekcie.

Czy ChatGPT zastąpi copywriterów?

Na chwilę obecną  nie, jednak w przyszłości nie jest to wykluczone, wszystko zależy od tego, jak będzie się rozwijał. Jest w stanie zastąpić copywriterów wykonujących niższej jakości zlecenia przy drobnej korekcie, lecz jeśli komuś zależy na jakości tekstów, to wciąż copywriterzy będą potrzebni. Jednak jest to na pewno bardzo pomocne narzędzie ułatwiające pracę i dające inspirację. Wygenerowany tekst może posłużyć jako dodatkowe źródło informacji.

ChatGPT – narzędzie, z którego warto korzystać

Obecnie nie należy się go bać, tylko traktować jako bardzo pomocne narzędzie do pracy i to nie tylko copywriterów. Wygenerowana treść może stanowić źródło inspiracji, może być bardzo pomocny, gdy brakuje pomysłów, czy podpowiedzieć nagłówki lub tytuł artykułu. W internecie można spotkać treści generowane przez ChatGPT, ale wciąż człowiek jest potrzebny do korekty oraz zapewnienia wyższej jakości treści. Na pewno sztuczna inteligencja będzie stale się rozwijać i być może w końcu będzie jakimś zagrożeniem, ale na chwilę obecną jest jedynie bardzo pomocnym i przydatnym narzędziem do pracy.