po co korzystać z chatgpt

Po co korzystać z ChatuGPT?

Pod koniec 2022 roku uruchomiony został Chat GPT i już teraz mówi się, że wydarzenie to było przełomem w rozwoju sztucznej inteligencji. Czym właściwie jest Chat GPT i co można dzięki niemu uzyskać? Poniżej znajdują się wybrane informacje na ten temat.

Co to jest Chat GPT?

Żeby maksymalne zobrazować działanie tego modułu językowego, można wyobrazić sobie osobę, z którą użytkownik może rozmawiać, aby otrzymać odpowiedzi na najróżniejsze pytania, stworzyć rozmaite treści tekstowe, tłumaczyć teksty w obcym języku czy też prowadzić uprzejme pogawędki. Choć nie jest to jeszcze system aż tak zaawansowany, aby pomylić go z prawdziwym człowiekiem, jego możliwości zadziwiają.

Do czego można wykorzystać Chat GPT?

System ten idealnie sprawdza się jako wirtualny asystent do obsługi klienta, który jest w stanie użytkownikom odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące produktów czy usług i pomóc pokonać wiele napotkanych problemów. W ostatnich miesiącach Chat z powodzeniem jest wykorzystywany do copywritingu, wyręczając ludzi w pisaniu opisów produktów, recenzji, artykułów na różne tematy czy też opowiadań. Szacuje się, że w najbliższy czasie teksty pisane przez Chat GPT będą coraz lepiej dopracowane, a w związku z tym wiele osób trudniących się pisaniem tekstów różnego rodzaju straci pracę.

Jak zacząć korzystać z Chatu GPT?

Podstawą do korzystania ze sztucznej inteligencji w tym zakresie jest rejestracja na stronie OpenAI, gdzie można wybrać wersję darmową oraz płatną w zależności od potrzeb. Początek korzystania z chatu polega na rozpoczęciu rozmowy poprzez zadawanie pytań, na które system natychmiast odpowiada.